
Na stronie Archon Studio ruszyła mini-seria blogów poświęconych uniwersum Might & Magic. Współtworzą ją nasi Grotowicze - Dark Dragon i Kastore - a także Hellburn z Jaskini Behemota.
Jak dotąd opublikowano obszerne wywiady z HotA Crew oraz Gregiem Fultonem. Przed nami jeszcze rozmowa z Dark Dragonem, Kastorem i Hellburnem, którzy przy projektach M&M od Archon Studio pracują jako eksperci lore, a także wywiad z twórcami planszówki.
Dzięki dociekliwości pytających możemy poznać wiele dotąd nieujawnionych informacji - między innymi o Clockwork Town, dalszych planach fabularnych HotA, własnej grze rozważanej przez HotA Crew, budynkach Forge oraz o tym, jak w 1999 roku miał wyglądać Juggernaut/Dreadnought.
Zapraszamy do lektury!

Jak dotąd opublikowano obszerne wywiady z HotA Crew oraz Gregiem Fultonem. Przed nami jeszcze rozmowa z Dark Dragonem, Kastorem i Hellburnem, którzy przy projektach M&M od Archon Studio pracują jako eksperci lore, a także wywiad z twórcami planszówki.
Dzięki dociekliwości pytających możemy poznać wiele dotąd nieujawnionych informacji - między innymi o Clockwork Town, dalszych planach fabularnych HotA, własnej grze rozważanej przez HotA Crew, budynkach Forge oraz o tym, jak w 1999 roku miał wyglądać Juggernaut/Dreadnought.
Zapraszamy do lektury!

7 Komentarzy - Skomentuj!

Starzy mieszkańcy Kwasowej Groty doskonalone znają historię New World Computing - producenta gier Might and Magic. Czas jednak mija bardzo szybko, a dzięki Heroes of Might and Magic Olden Era na pewno przybędzie cała masa nowych fanów. O tym jak to się zaczęło, dlaczego w pewnym momencie się skończyło, obejrzycie w nowym materiale arhn.eu na YouTube.

Oto Heroes III czeka kolejny dziwny cross-over. Tym razem z darmową grą Dragonheir: Silent Gods (która ma dość mieszane oceny). Twórcy obiecują nam napotkanie znanych fanom Might & Magic bohaterów i artefakty wkraczając na Antagarich. Grę możecie pobrać ze Steama, Google Store, App Store lub bezpośrednio ze strony twórców.
Gra wygląda na średniaka, ale klimatycznie wydaje się to bardziej adekwatna kolaboracja niż poprzednia z Worlds of Warship. Kto się skusi na sprawdzenie?

Gra wygląda na średniaka, ale klimatycznie wydaje się to bardziej adekwatna kolaboracja niż poprzednia z Worlds of Warship. Kto się skusi na sprawdzenie?


Rozpoczła się 8. edycja MapMakera Akademii Wojny – konkursu, który wyłania najlepsze mapki do Heroes III. Wszystko wygląda jak w latach poprzednich: najpierw twórcy map zgłaszają swoje dzieła podczas etapu wysyłania map, a następnie gracze, poprzez rzetelne recenzje i oceny, wybierają najlepszą spośród nich.Szczegółowe zasady opisane są tutaj, a najważniejsze informacje tutaj. -> Konkurs składa się z dwóch etapów:
Etap I – nadsyłanie map (od 19 lutego do 30 czerwca).
Etap II – ocenianie map (od 1 lipca do 31 października).
-> Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 mapy. Rozmiar mapy nie może być większy niż XL z warstwą podziemną lub H bez warstwy podziemnej.
-> Do konkursu nie można zgłaszać map opublikowanych wcześniej w Internecie.
-> Oceny będą przyznawane przez graczy w skali 1–5, a o końcowej pozycji zdecyduje średnia wszystkich recenzji. Mapy, które nie otrzymają przynajmniej 3 recenzji, nie zostaną uwzględnione w rankingu.
-> Nagrody czekają nie tylko na najlepszych mapmakerów, ale również na najaktywniejszych recenzentów.
-> Pobieranie i ocenianie map będzie możliwe po zakończeniu etapu nadsyłania.
-> Wszystkie mapy i recenzje będą weryfikowane przez moderatorów. Recenzje mogą dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy.

Mapy zgłaszajcie przez formularz. Wszelkie pytania oraz uwagi możecie zostawić w temacie na forum Akademii.
Ponadto w tym roku MapMaker został objęty patronatem CD-Action! Przykładowe (zeszłoroczne) nagrody widać na obrazku po prawej.

Heroes Orchestra szykuje moc atrakcji w nadchodzących miesiącach!

Trwają zapisy do drugiej edycji turnieju HO! Zapisać możecie się tutaj, macie czas do 30 listopada 2025.
Turniej jest ma się planowo skończyć na początku marca i będzie obejmować fazę grupową i fazę pucharową, trwające sześć i siedem miesięcy.
W puli map znajdziecie powszechnie znane szablony: Jebus Cross, 6lm10a, mt_Jebus oraz h3dm1. Piątym elementem jest za to prawdziwa gratka... jest nim mapka: Wszyscy za Jednego (All for One), która jest zresztą obowiązkowym elementem rozgrywek od ćwierćfinałów wzwyż.
Pełny regulamin turnieju znajdziecie tutaj
W tym roku po raz kolejny odbędą się specjalne koncerty świąteczne Heroes Orchestra. Będą one miały miejsce 21 grudnia 2025 w, tradycyjnie, Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie! Prowadzona jest sprzedaż na dwa koncerty:
o 17:00 -- https://stage24.pl/events/hoxmassconcert1-6150 o 20:00 -- https://stage24.pl/events/hoxmassconcert2-6151

Trwają zapisy do drugiej edycji turnieju HO! Zapisać możecie się tutaj, macie czas do 30 listopada 2025.
Turniej jest ma się planowo skończyć na początku marca i będzie obejmować fazę grupową i fazę pucharową, trwające sześć i siedem miesięcy.
W puli map znajdziecie powszechnie znane szablony: Jebus Cross, 6lm10a, mt_Jebus oraz h3dm1. Piątym elementem jest za to prawdziwa gratka... jest nim mapka: Wszyscy za Jednego (All for One), która jest zresztą obowiązkowym elementem rozgrywek od ćwierćfinałów wzwyż.
Pełny regulamin turnieju znajdziecie tutaj
W tym roku po raz kolejny odbędą się specjalne koncerty świąteczne Heroes Orchestra. Będą one miały miejsce 21 grudnia 2025 w, tradycyjnie, Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie! Prowadzona jest sprzedaż na dwa koncerty:

Kwasowa Grota




























