Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFB
News
Mało która gra może poszczycić się taką historią. Po 25 latach, wielu następnych częściach serii, spin-offach, rozwoju technologii i przemianie pokoleniowej, Heroes III jest wciąż najczęściej rozgrywaną i omawianą grą marki Might & Magic. To dla tej części wciąż rozwijane są mody, turnieje i nowe projekty (jak chociażby gra planszowa). Ćwierć wieku temu autorzy z New World Computing po jakościowej ewolucji dwóch poprzednich części sięgnęli niemalże szczytu jeśli chodzi o rozwój strategii turowych fantasy i stworzyli grę nie na jeden sezon, nie na jeden cykl wydawniczy do następnej części, nie na dekadę ani nawet nie na pokolenie - ale coś naprawdę ponadczasowego.

Z perspektywy lat możemy sobie zadać pytanie - czy naprawdę potrzebujemy kolejnych części Heroes of Might and Magic? Czy po raz piąty, szósty i dziesiąty chcemy zobaczyć które elementy autorom nie wyszły tym razem? Lub po raz kolejny chcemy mieć nadzieję, że tym razem się uda i pojawi się coś jeszcze lepszego? A może należy uznać, że Heroes III zostało już nienaruszalnym klasykiem, jak szachy czy Scrabble i co najwyżej wymaga nowego pudełka i nowego lakieru na figurkach?

Tak, czy inaczej - odpalcie grę ponownie i powróćcie do krain aniołów, demonów, tytanów i czarnych smoków. Erathia wciąż nas potrzebuje ;).

EDIT: do niusa dorzucam piękną grafikę urodzinową autorstwa - tu zaskoczenia nie będzie - prześwietnej Magdaleny Katańskiej:

Acid Dragon
Wasze komentarze (11)
3 mar - 08:20

Drwal
25 lat grania, wspaniała gra, totalna klasyka. Świetny nius, ostatnio pokazywałem gre 7-letniemu siostrzeńcowi. Nie muszę mówić, że był oczarowany. :)
3 mar - 08:27

Warmonger
Heroes 3 wiecznie żywe!

Swoją drogą, za tydzień startuje turniej XXV-lecia i już wszystkie 256 miejsc jest zapełnionych :D https://www.h3.gg/competitions/v2/85
3 mar - 16:37

Kuririn
"Tak, czy inaczej - odpalcie grę ponownie i powróćcie do krain aniołów, demonów, tytanów i czarnych smoków. Erathia wciąż nas potrzebuje ;)." - Amen!
3 mar - 23:06

Górski Krasnolud
A dopiero co czytaliśmy o 15 rocznicy w 2014 roku, ale ten czas ucieka :) Życzę nam fanom, żeby ta gra i każda inna z serii nadal przynosiła mnóstwo wspaniałej zabawy, co prawda może już nie zbieramy się w 4 w jednym pokoju, i nie odpalamy na starej stacjonarce trybu hot seat z kolegami z klasy, popijąc Liftem, ale mam nadzieję, że każdy z Was znajduje czasami tą chwilę, by wrócić do naszego poczciwego Heroesa III :)

Super news :)
4 mar - 06:35

RustDragon
25 lat Heroes 3. Astrologowie ogłaszają, iż jesteśmy już starzy XD.
świetna gra szkoda że UBI JĄ POGRZEBAŁ I NIE ZROBILI WERSJI HD DLC R.I.P. SERIO HEROES
4 mar - 14:11

anonim1233
25 lat już choć zestarzała się. Obecnie jak mam zagrać to prędzej uruchomię piątkę niż trójkę. A co do pytania czy powinna wyjść kolejna gra z cyklu? Tak, tylko tym razem dopracowana i nie wypuszczana na szybko.
4 mar - 16:51

RustDragon
Myślę że na pewno zrobią 30-lecie coś wyjątkowego :P
Może kompletny remaster :P
5 mar - 03:44

Andruids
https://imgur.com/a/uWd1c8x
Wszystkiego najlepszego od Madzi.
5 mar - 17:32

RustDragon
Okazji nie dostaliśmy żadnych ekscytujących ogłoszeń dotyczących serii lub powrotu tego klasyka w jakiejś współczesnej formie trochę smutne to uhhh
9 mar - 01:03

Tarnoob
Moim zdaniem jak najbardziej powinny powstawać nowe gry serii; dla niejednego fana to właśnie późniejsze części są tymi ulubionymi. Mam wrażenie, że często to jest ta część, od której się zaczynało, a inne wydawały się wtedy jakieś dziwne. (-:

Przykłady kontrowersji H4–5 i niepopularności H6–7 pokazują, że nie wystarczy znaleźć umiar między innowacją a tradycją, który był praktycznie idealny w H7. Trzeba jeszcze tego okropnego perfekcjonizmu demonizowanego przez różnych kołczów i poppsychologię. Dlatego jestem fanem rimejków; zrobienie Heroes II w 3D, z lepszym interfejsem i balansem byłoby pewnie przyjęte ciepło. Gierki oparte na samych bitwach, czyli DoC, Showdown i Chess Royale, były dobrymi pomysłami i szkoda, że upadły.
9 mar - 12:57

Dydzio
a ja uważam inaczej i marzę by ubi wywaliło się na swój głupi ryj i zbankrutowało
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes III". Redakcja, kontakt