Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFB

O grze


Heroes III HD Edition to wydana 29 stycznia 2015 r. re-edycja legendarnej gry Heroes of Might & Magic III: Restoration of Erathia. Po 15 latach od premiery oryginalnej gry Ubisoft zdecydował się "odświeżyć" ją i dostosować do współczesnych ekranów. Pierwotnie gra wyświetlana była w rozdzielczości 800×600 pikseli (i tylko w tej). Wersja HD obsługuje wszystkie współczesne rozdzielczości, wliczając 1920×1080 ("full HD") oraz większe. W związku z tym Heroes III HD przede wszystkim wyróżnia się faktem, że każda grafika z pierwotnej produkcji została przerobiona i "powiększona", aby dobrze wyglądała na wysokich rozdzielczościach.

Nowa grafika jest w zasadzie jedyną charakterystyczną cechą tej wersji Heroes III, aczkolwiek wspomnieć też należy o nowym, zgodnym z dzisiejszymi standardami sieciowymi trybem multiplayer, dostosowaniem gry do tabletów oraz o integracji ze Steamem.

Podobnie jak swój pierwowzór, Heroes III HD fabularnie opowiada historię Erathii - królestwa rycerzy, aniołów i gryfów — które po śmierci swego ostatniego władcy, króla Gryphonhearta, staje się celem rozbiorów dokonywanych przez sąsiednie państwa. Do swej ojczyzny wraca jednak córka zmarłego monarchy, Katarzyna i zaczyna tytułowe odnowienie Erathii.

W grze możemy zagrać ośmioma frakcjami w 7 kampaniach oraz prawie 50 pojedynczych mapach. Jeśli jednak znacie Heroes III i czegoś Wam tu brakuje, to macie rację. W grze nie znajdziemy niczego z zawartości dodatków Armageddon's Blade i Shadow of Death, a więc m.in. dziewiątej frakcji (Wrót Żywiołów), składanych artefaktów i generatora map losowych. Spowodowane jest to zagubieniem kodów źródłowych do dodatków i niechęcią Ubisoftu w odtwarzaniu ich od podstaw.

Re-edycja otrzymała umiarkowanie pozytywne recenzje magazynów i portali internetowych (w okolicach 6,5/10) i mieszane od graczy (około 58% pozytywnych recenzji na Steamie, 4,1/10 od użytkowników serwisu metacritic.com). Doceniono niezmiennie dobrą jakość rozgrywki i nową grafikę, lecz krytykowano brak dodatków i jakiejkolwiek nowej zawartości oraz wysoką cenę. Więcej o Heroes III HD możecie przeczytać w grotowej recenzji z 30 stycznia 2015:

© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes III". Redakcja, kontakt