Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFB
News
Wraz z końcem miesiąca, 30 listopada, zamyka się Pledge Manager “Heroes of Might and Magic III: The Board Game”. Gra pilskiego wydawcy Archon Studio osiągnęła duży sukces na Kickstarterze, gromadząc też rzeszę nowych klientów w Pledge Managerze na Gamefound. Macie ostatnie dni, by do nich dołączyć i zamówić swoje kopie. Produkcja jest już w toku. Wysyłki dla tych, którzy zamknęli swoje pledge’e do końca sierpnia, rozpoczną się już w grudniu br. Wszystko wskazuje na to, że pozostałe zostaną zrealizowane nie później niż w pierwszym kwartale 2024.

Zamknięcie Pledge Managera i wysyłki to jednak nie koniec projektu! Archon Studio pracuje już nad dodatkiem Twierdza i udostępniło ilustracje Behemota oraz Orka. Rozszerzenie to powinno pojawić się w sklepach w przyszłym roku. Na tapecie leżą też Wrota Żywiołów oraz Przystań.


Na koniec pragnę podzielić się ekskluzywną informacją, która z pewnością zainteresuje fanów “Might and Magic”. :-D Prowadziliśmy już wstępne rozmowy nt. line-upów jednostek Wrót Żywiołów oraz Przystani. Wstępnie zakładamy, by Wrota Żywiołów umożliwiały rekrutację, znanych z oryginalnej gry wideo, jednostek ulepszonych; podstawowe Żywiołaki byłyby natomiast jednostkami neutralnymi ściśle powiązanymi z omawianą frakcją. Line-up Przystani składałby się, natomiast, głównie z jednostek znanych z “Might and Magic VIII”, ale w moim planie znajdują się również dwa stworzenia występujące w “Heroes III”... ale nie jako jednostki.
Przyszłość zapowiada się ekscytująco!
Yaaqob
Wasze komentarze (13)
22 lis - 17:09

Sobieski
Co do Wrót Żywiołów nie trzeba nic wstępnie zakładać. Tu jest line-up: https://h3.heroes.net.pl/jednostki/wrota-zywiolow
22 lis - 20:00

Yaaqob
Nie, no jasne, że line-up Wrót Żywiołów jest nam znany. ;-D Po prostu w naszej planszówce nie ma ulepszeń jako takich... Moja pierwsza myśl była więc taka, żeby zrezygnować z ulepszonych Żywiołaków (np. Żywiołaka Energii ;-P) i jako jednostki frakcyjne wrzucić "Żywiołaki podstawowych żywiołów". ;-)
22 lis - 21:13

Matikun
@Yaaqob
Właśnie się zastanawiałem, jak to rozegracie i to chyba jedyna sensowna opcja, zastosowanie wersji ulepszonych byłoby trochę dziwne. Natomiast gorąco zachęcam do zachowania pewnych cech ulepszeń, np. strzelania dla "grupy" żywiołaków powietrza i wody :P.
22 lis - 21:51

Sobieski
Do tej pory jeśli dobrze pamiętam, to zawsze figurką było ulepszenie, nie widzę powodu by zmieniać tę zasadę dla jednej frakcji.
23 lis - 00:03

Górski Krasnolud
Ja uważam, że Wrota Żywiołów to bardzo delikatny temat, bądź co bądź jest to frakcja sklejana na kolanie, i wygląda ona słabawo na tle innych (nawet fanowskie Cove/Factory/Pałac biją je na głowę) dlatego żeby prezentowało się to godnie, należałoby przemyśleć, gdzie wykorzystać "podstawki" a gdzie "ulepszenia", i tak np. przy jednostce drugiego poziomu wykorzystać design Żywiołaka Burzy, ale nazwać go Żywiołakiem Wiatru, a np. przy Żywiołaku Ognia bezkompromisowo użyć podstawowej wersji tej jednostki. Żywiołak Energii w sumie nic nikomu nie mówi, poza fanami Heroesa III.

A skoro Yaaqob już napomniał, że Cove będzie wykorzystywać jednostki z Might and Magic VIII, a najpewniej będzie ostatnim dodatkiem, to przy dodatku "Conflux" dałbym mały tego przedsmak, i jako jednostki neutralne wykorzystał istoty zamieszkujące Wymiary między Wymiarami :)
23 lis - 15:19

Hayven
> Żywiołak Energii w sumie nic nikomu nie mówi, poza fanami Heroesa III.
> Sugerowanie, że ta gra jest dedykowana dla kogoś poza fanami Heroesa III
23 lis - 15:46

Górski Krasnolud
Jednak skusiła się na niego nieco większa grupa odbiorców, niż WYŁĄCZNIE fani Heroes III, ba, są fani trójki, którzy nie zdecydowali się na zakup i najpewniej są fani planszówek, którzy kupili tę grę ze względu na jej rozmach, nie koniecznie grając wcześniej w HoMM, a Archon Studio wprowadził już dużo zmain, by przenieść tę grę w godnej formie na planszy (słuszne usunięcie ulepszeń), tak więc nie wiem, czy powyższy komentarz miał za zadanie zaprzeczyć dawania podstawowych jednostek do Conflux, czy po prostu narzucić stwierdzenie, że nikt poza fanami Heroes III w grę nie zagra, aczkolwiek podtrzymuję swoje zdanie z pierwszego komentarza.
23 lis - 19:26

Sobieski
> Żywiołak Energii w sumie nic nikomu nie mówi, poza fanami Heroesa III.
> Mi jako fanowi Heroes III Cove nic nie mówi

Tak właściwie to musi coś mówić? Jak ktoś zna Heroes III, to wie o co chodzi, jak toś nie zna Heroes III, to jest to dla niego jednostka i figurka jak każda inna. Mówi komuś coś figurka Szelmy z gry Gloomhaven (3 miejsce na BGG, a niegdyś 1)?
23 lis - 21:15

kubawaleczny
Mam takie pytanie. Czy w Przyszłości będzie jeszcze możliwość zakupu czy to jeden strzał wyprodukuje się ile było na początku zamówień i tyle?
24 lis - 14:49

Matikun
Pierwotnymi jednostkami w Heroes 3 były podstawowe żywiołaki. Kiedy w dodatku pojawiły się Wrota Żywiołów, ulepszenia dorobiono tylko dlatego, że każda frakcja je ma. O ile żywiołaki burzy, lodu, magmy mają jakiś sens, tak zawsze ten żywiołak energii mi tam nie pasował. Podstawowe jednostki Confluxu bardziej łączą się z koncepcją żywiołaków (które pochodzą od żywiołów, proszę was, żywiołaki bez podstawowych żywiołów? :P). Wiele jednostek z gry planszowej ma nazwy podstawowych jednostek (gryfy, złe oczy, meduzy, minotaury, generalnie większość) mimo arta i figurki ulepszenia, bo bez sensu byłoby nazywać gryfa gryfem królewskim, gdy nie ma tego "zwykłego", a grafiki ulepszenia nie kłócą się z nazwą. W Conluxie sytuacja byłaby nieco inna, tutaj też nazwy podstawowe mają więcej sensu, ale kłócą się z wyglądem ulepszeń. W mojej opinii dużo bardziej logiczna jest zmiana grafik na pierwotne żywiołaki, które były w HoMM III pierwsze i wydają się najbardziej intuicyjną opcją, starającą się utrzymać i tak już nieco wątpliwy klimat tego miasta.
24 lis - 15:06

magius123123
Sporo konfliktów wokół Conflux'u, ale chyba co do jednego jesteśmy zgodni - dostaniemy Feniksy, a nie "ogniste ptaki" :D
24 lis - 15:41

Matikun
@magius123123
Tak, to raczej oczywisty wybór :D
27 lis - 09:43

Yaaqob
@kubawaleczny - po wysyłkach do backerów z Kickstartera gra trafi do sprzedaży detalicznej w sklepach. :-)

Co do line-upu Wrót Żywiołów - na pewno poddamy jeszcze temat wnikliwej analizie (to nie tylko estetyka, ale i mechanika planszówki) i zrobimy wszystko, by fandom był zadowolony. ^^
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes III". Redakcja, kontakt