Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFB
News
Pozostało zaledwie kilka godzin do końca kampanii na Kickstarterze. Do tej pory odblokowano jeden dodatek, który dostanie za darmo każdy, kto wsparł projekt wybierając przynajmniej Basic Pledge (75€). Do tej pory udało się uzbierać oszałamiającą kwotę 3 500 000€.
Co więcej, odblokowane bardzo dużo figurek i innej dodatkowej zwartości:
 • niemal wszystkie jednostki neutralne (poza Rdzawym i Czarodziejskim Smokiem :( UPDATE: ale teraz doszła możliwość ich odblokowania)
 • zamki
 • surowce
 • dodatkowi bohaterowie, artefakty, wydarzenia, zaklęcia itd.
 • Możecie też oddać głosy na nadchodzący dodatek i dodać go do swojego wsparcia (35 eurobąbek). Która frakcja powinna dołączyć do gry jako pierwsza? (twórcy przewidują możliwość dodania wszystkich frakcji w przyszłości)
  Dark Dragon
  Wasze komentarze (27)
  29 lis - 14:16

  Yaaqob
  Ja tam propsuję Cove! :-D
  29 lis - 15:15

  AmiDaDeer
  I myk, cease and desist przysłane z Rosji!
  29 lis - 15:25

  Warmonger
  "Ekskluzywny darmowy dodatek" - błagam, toż to oksymoron :v
  29 lis - 15:41

  AmiDaDeer
  Ale tak odstawiając żarty na bok - Yaaqob, może warto byłoby zaznaczyć w ankiecie, czy propsowane przez Ciebie Cove to miasto piratów z Horn of the Abyss, czy raczej miasto piratów z Era of Chaos? Jestem pewna że większość głosujących pomyśli że chodzi o piratów z Hoty, a nie z gry mobilnej zaprojektowanej na rynek chiński, niemniej trochę niepokojące byłoby wykorzystanie w zaaprobowanym przez Ubisoft produkcie konceptu miasta wywodzącego się z nieoficjalnej, fanowskiej modyfikacji.
  29 lis - 15:56

  Dark Dragon
  Wiadomo, że (ewentualnie) przerobione miasto z Era of Chaos (do tego mają prawa) z elementami np. z MM8.

  @Warmonger - nie będą go sprzedawali poza jakimiś konwentami i kickiem, więc jest ekskluzywny. Dostajesz go dodatkowo, a za każdy następny, dodatkowy egzemplarz musisz dopłacić 35 eurobąbek, więc...
  29 lis - 16:18

  avatar
  Ubisoft ma prawa fo Era of Chaos, nie Archon. Oczywiście, że chodzi o HotA Cove bo ta frakcja jest powszechnie kojarzona z H3, nie jakieś mobilki. W obydwu przypadkach muszą mieć zgodę na wykorzystanie czyjeś twórczości własnej.
  29 lis - 16:43

  Dark Dragon
  @avatar Tak, ale Ubi udzieliło im zgody na wykorzystanie materiałów z ich gier. Natomiast na 100% Ubi nie zgodzi się na wykorzystanie materiałów z fanowskiego dodatku.
  29 lis - 16:51

  avatar
  Sądzę, że licencja dotyczyła jedynie użycia materiałów z trzeciej części gry, nie z całej marki. Natomiast to nie jest produkt Ubisoftu. Więc Archon może dokładać sobie co tam zapragnie. To tak jak jakbyś chciał robić t-shirt, gdzie Gelu walczy z Diablo. Licencję na użycie wizerunku Gelu kupujesz od Ubisoftu, licencję na użycie wizerunku Diablo od Blizzarda i robisz sobie dowolną grafikę wykorzystującą te dwie postacie.
  29 lis - 16:58

  AmiDaDeer
  @Dark Dragon - jeżeli chodzi o Cove z Era of Chaos (nawet jak przerobione z elementami z gier MM), to tym bardziej niemówienie o tym jest nie w porządku wobec potencjalnych klientów. Ludzie gdy widzą słowo "Cove" w kontekście gry planszowej bazującej na Heroes 3 w praktycznie każdym aspekcie, to raczej na pewno będą to kojarzyć z Hotą, jak sam zauważył @avatar. Prawdę powiedziawszy śmierdzi mi to fałszywym marketingiem.
  29 lis - 18:48

  anonim1233
  I ile to w końcu ma kosztować (podstawowa wersja)? Wiadomo coś?
  29 lis - 18:52

  avatar
  Od początku kampanii wiadomo - 75 euro.
  29 lis - 20:13

  anonim1233
  To w takim razie nieźle ich pogięło - za trzy frakcje.
  29 lis - 20:18

  Hayven
  Tak czy inaczej, to, że w ogóle rozważana jest frakcja, która nie znajdowała się w oryginalnej grze, jest... trochę dziwne...? Jeszcze dziwniejsze będzie, jeśli to wygra. Bo czy część popularności tego miasta nie wynika bardziej z jego specyficznego statusu (nowe miasto do starych Heroesów) niż z faktycznej atrakcyjności?
  29 lis - 20:26

  Darkem
  Głosowanie wygrało Inferno.
  29 lis - 20:41

  Sobieski
  Na Streamie Archon potwierdził, że Cove będzie się opierało na MM8 i Era of Chaos.
  29 lis - 20:42

  Darkem
  Następne w kolejności będą: Twierdza, Wrota Żywiołów i Przystań (wraz z eksploracją morskich kafli terenu). Miasto piratów inspirowane będzie MM8 i Era of Chaos.
  29 lis - 20:45

  Sobieski
  Inferno miało około 6000 głosów, Twierdza około 3000 głosów, Cove nagle wystrzeliło pod koniec (ktoś pewnie podkręcał głosowanie).
  29 lis - 20:48

  Sobieski
  Użycie Cove z HotA, według Archon nie byłoby możliwe.
  29 lis - 20:52

  Darkem
  Nie ma szans na Forge ze względu na zbyt małą ilość materiału źródłowego.
  29 lis - 20:55

  AmiDaDeer
  Czyli "propsowanie" frakcji, które większości będzie się kojarzyć z Hotą, bez jasnego disclaimera, że ma to być frakcja niemająca nic wspólnego z Heroes 3 i bazująca na grze, którą mało kto kojarzy.

  Gdybym miała szczerze skomentować taki ruch ze strony Archona, to pewnie dostałabym tutaj klątwę xd
  29 lis - 21:11

  Górski Krasnolud
  Czyli będzie dodatek z Inferno, czy to wystrzelenie sprawiło, że będzie Cove?
  29 lis - 21:26

  boardgames_ftw
  Będzie Inferno. Reszta frakcji w przyszłych dodatkach, jeżeli będą.
  29 lis - 21:43

  Górski Krasnolud
  Okej to teraz pytanie. Do końca kampanii zostało bardzo niewiele czasu (lub koniec) a dzisiaj ogłosili nową frakcję. Czy ludzie, które wybrali najdroższy pakiet, z automatu otrzymają ten nowy dodatek, czy jak już się go nie zaznaczyło w tym bardzo krótkim bądź co bądź czasie, to możliwość posiadania Inferno przepadła na dobre?
  29 lis - 21:48

  Andruids
  Pyk, mamy to. Wszystkie figurki. Nie wierzyłem w uzbieranie 20k podczas ostatnich 30 minut, ale cieszę się, że się zawiodłem.
  29 lis - 22:31

  boardgames_ftw
  Trzeba będzie dopłacić 35 ojro w Pledge Managerze, żeby dostać Inferno.

  A Stretch Goals były tak ułożone, że musiały pyknąć. O wszystkich figurkach neutrali było wiadomo od początku, a nawet jakby się nie uzbierało, to pewnie dostalibyśmy jako prezent tak czy siak. ;) Liczyłem, że na koniec kampanii będzie jakiś spontan, ale chyba jedyne faktycznie nowe rzeczy to parę kart, kafelków i oczywiście kolejna frakcja.
  29 lis - 22:57

  Kastore
  Dziwnie będzie rozpoznawać smoki ze złymi kolorami. Trochę też nie podoba mi się, że błękitny smok ma dziury w skrzydłach, skoro jest najsilniejszy.
  4 gru - 14:05

  Matikun
  @Kastore Niestety taka specyfika gier z figurkami, zawsze są niepomalowane. Polecam po prostu pomalować, ja zacząłem tak robić z moimi grami, nie jest to wcale takie trudne, jak się wydaje, choć niestety czasochłonne. Co do skrzydeł, to faktycznie trochę dziwne, zawsze kojarzyły mi się tylko z kościanymi smokami
  Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
  © 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty "Heroes III". Redakcja, kontakt