Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFB
News
Kolejna inicjatywa Polaków związana z kultowymi Hirołsami. Tym razem rodzime Archon Studios ogłosiło na swoim blogu prace nad planszową adaptację kultowego Heroes III. Powstaje ona w porozumieniu z właścicielem marki, Ubisoftem. Całość ma być sfinansowana ze zbiórki na Kickstarterze, która ruszy dopiero w listopadzie 2022. Niemniej pomimo wczesnej fazy wiemy już całkiem sporo.

Gracze otrzymają możliwość zagrania trzema miastami. Na ten moment wiemy, że będzie wśród nich Zamek i Inferno, ostatnie będzie dopiero zapowiedziane. Każdą frakcję będzie reprezentować dwójka bohaterów i zestaw jednostek. Gra ma zawierać ponad 30 figurek pełnych detali przedstawiających m.in. Katarzynę Ironfist, Xerona, Archanioły, Diabły czy też kultowe Smoki. Eksploracja mapy ma się odbywać na heksagonalnych polach w oparciu o mechanikę nawiązującą do Mgły Wojny. Bitwy oczywiście rozgrywać się będą w systemie turowym.

Za oprawę graficzną będzie odpowiadać Iana Vengerova zaangażowana w społeczność fanów, której próbkę umiejętności możemy podziwiać w załączonej galerii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia strony domowej projektu.

Nicolai
Wasze komentarze (7)
19 paź - 15:45

Nicolai
Chciałbym podziękować Bacusowi za podrzucenie niusa ;)
19 paź - 20:39

Proroc3Y
Nie mogę się już doczekać premiery.
20 paź - 18:29

Matikun
Oby tego nie zepsuli, bo poprzednia planszówka Heroes była mocno średnia. Jako wieloletni gracz planszowy jestem zaintrygowany i będę obserwował :P.
21 paź - 11:05

Nicolai
Mówisz o planszówce H5? Nooo... niestety, ale gry na licencji mają tendencję do bycia przekombinowanymi. Zamiast pójść stronę fajnych mechanik to nawiązują do tylu elementów ile się da i średnio to wychodzi.
21 paź - 14:32
KingD
I am very excited for this! I always thought it would be fun to have a Heroes 3 board game!
26 paź - 07:47

Phenian
Czy oryginalnego King’s Bounty też przypadkiem nie wydano jako planszówki?
Zgodność z materiałem źródłowym miała być znikoma.
15 lis - 09:53

Douger
Artworki jednostek są wspaniałe!
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes III". Redakcja, kontakt